Het wantrouwen tussen Eteck, inwonerscollectief WKO Weideveld en de gemeente neemt steeds verder toe. Het opgerichte inwonerscollectief met inwoners die zijn aangesloten op het collectieve warmte koudeopslagsysteem (WKO), liet 9 juli in een ingezonden brief weten dat het collectief wat de inwoners betreft is opgeheven. Dit is gebeurd naar aanleiding van een concept brief met de bevindingen van een onderzoek dat is uitgevoerd op kosten van de gemeente. De bevindingen van de inwoners zijn volgens hen genegeerd en niet verwoord in de brief. Het inwonerscollectief vindt o.a. dat de schade die aan binnenhuisinstallaties wordt aangericht door de kwaliteit van het water in het leidingensysteem, wordt gebagatelliseerd. Daarom distantieert het inwonerscollectief zich van die brief.

Wie betaalt de kosten veroorzaakt door corrosie
De inwoners moeten de reparatiekosten aan de binnenhuisinstallaties zelf betalen, de reparatiekosten aan het centrale systeem zijn voor rekening van Eteck. Het collectief vindt dat Eteck de schade moet betalen die ontstaat aan binnenhuisinstallaties die veroorzaakt worden door het water uit het centrale systeem.
Levi Hoogendoorn heeft in 2021 op eigen kosten een onderzoek laten uitvoeren naar de kwaliteit van het water. Daaruit bleek dat de waterkwaliteit niet voldeed aan de ISSO 13 norm. Hij wil de kosten van dat onderzoek ook op Eteck verhalen en anders op de gemeente. Uiteindelijk beslist de gemeenteraad hoeveel geld het college mag besteden aan het conflict.
Er loopt op dit moment een offertetraject. De gemeente is op zoek naar een bureau dat kan monitoren of Eteck zich aan de leveringsverplichtingen houdt die contractueel zijn vastgelegd. Als blijkt dat niet wordt voldaan kan de gemeente aanspraak maken op een dwangsom.
Veel tijd kwijt aan vragen stellen en beantwoorden
In een ingezonden brief van 21 juli laat Levi Hoogendoorn weten dat de antwoorden op de vragen die Lokaal Liberaal op 23 juni over WKO aan het college heeft gesteld niet juist zijn. Burgerbelangen heeft 13 juli aanvullende vragen gesteld. De beantwoording daarvan wordt in augustus verwacht. Daarnaast heeft Hoogendoorn correspondentie opgevraagd in het kader van Wet Openbaarheid van Bestuur. Het verlies aan vertrouwen kost veel tijd.
Lees ook: Hoogendoorn wil weten of gemeente WKO-systeem nog monitort