Gepubliceerd 4 september 2022

Sneltest voor vogelgriep ontdekt

De diagnose vogelgriep kan met behulp van een sneltest voor het influenza-A virus vastgesteld worden bij vogels. Dat ontdekte het personeel van dierenambulance De Ronde Venen.

Dierenambulances en wildopvangcentra kunnen op deze manier voorkomen dat alle dieren in de opvang besmet raken door de opvang van een besmette vogel.


Dat de sneltest werkt is bewezen door bij de geteste dieren ook een officiële test bij het Dutch Wildlife Health Centre in Utrecht af te laten nemen. Beide testen gaven hetzelfde resultaat.

0 Shares

ADVERTENTIE

BR6 WEERBERICHT


Zon en wat wolken

In de ochtend is er ruimte voor de zon maar trekt er ook bewolking over. De zwakke wind is zuidwest. De thermometer geeft 18*C aan.

In de middag en begin van de avond vrij zonnig weer. De zwakke wind waait uit het zuidwesten. Het kwik loopt op naar 23*C.

De nacht verloopt vrij helder bij een minimumtemperatuur van 15*C.

Foto:Nathalie de Winter

 

 

MEEST BEKEKEN