De gemeentelijke derby tussen RVC’33 en ESTO was een enerverend voetbalgevecht. Daar waren velen het wel over eens. De intense strijd met een paar fraaie doelpunten bleef met 3-3 onbeslist. De puntendeling bracht beide ploegen niet echt verder op de ranglijst in de 2e Klasse D.

Fraaie doelpunten
Het was ESTO dat als eerste het spel op de wagen bracht. In de 12e min. vond Pim de Visser met een hele fijne trap de bovenhoek bij de 2e paal: 0-1. En even daarvoor had de ESTO-aanvaller de paal al getest, die toen nog in de weg stond. Het was even schrikken voor RVC’33 met zo’n vroege achterstand, maar al gauw kregen de Reeuwijk-Dorpers weer kleur op de wangen. Een schot van Job Gabriëls in de 16e min. dat meer leek op een voorzet draaide warempel nog in de bovenhoek over ESTO-keeper Joey Anker: 1-1. Twee minuten later had Pim van Zoest met een strak schot weer de 1-2 voor ESTO te pakken.

Veerkracht
Inmiddels ontspon in de 1e helft – waarin de regen nog een poosje neerplensde – een pakkend voetbalgevecht waar de spanning van afdroop. Voor elke meter werd intens gestreden. In de 28e min. leverde dat opnieuw een fraaie treffer op. Daan Zantinge bracht met een geweldige uithaal schuin voor doel de 2-2 op het scorebord. RVC’33 stond weer naast ESTO. Overigens kroop RVC’33 in de 1e helft ook nog door het oog van de naald toen heel ESTO een strafschop claimde nadat een solo van Pim de Visser in de 16 meter een te abrupt einde kreeg. Scheidsrechter Noordhoek ging daar niet in mee.
Nog twee treffers
In de 2e helft kreeg het spektakel op Kaagjesland onverminderd een verder vervolg. Op het moment dat ESTO de thuisclub meer onder druk zette, sloeg RVC’33 in 70e min. toe door Mark Sluijs. De 3-2 werd door de lange RVC’er met een vreugdesprong en gebalde vuisten gevierd. ESTO liet het er niet bijzitten en trok weer ten strijde voor de 3-3. En die viel 3 minuten later uit een voorzet via het hoofd van Coen de Groot. Beide teams gingen toen nog wel voor de beslissende knock-out, maar qua doelpunten was de koek op.


Niet verbeterd
Met ieder een punt bracht beide ploegen niet verder op de ranglijst. ESTO zakte zelfs naar de 5e plaats en moet nog in de resterende 4 wedstrijden vol aan de bak om op het laatste moment niet in de gevarenzone te belanden. Voor RVC’33 is het niet meer mogelijk zich rechtstreeks te handhaven en directe degradatie lijkt bijna onafwendbaar.
RADIOVERSLAG:
INTERVIEW:
● Bericht: André van Egdom