Gepubliceerd 12 september 2022

Rotary organiseert donateursactie voor Oekraïne

Rotary Bodegraven gaat tijdens de Najaarsmarkt donateurs werven om geld in te zamelen voor noodhulporganisatie ShelterBox. Deze internationale organisatie brengt hulpboxen naar slachtoffers van een ramp of conflict.

Op zaterdag is de noodhulptent te bezichtigen. Ook zal er een aantal van de iconische groene ShelterBoxen te zien zijn, waarin het noodhulpmateriaal van ShelterBox verzonden wordt. Bezoekers van de Najaarsmarkt kunnen donaties geven voor deze hulpmiddelen. Rotary wil op deze manier graag de mensen in Oekraïne helpen.

De materialen in de doos helpen de mensen in de eerste fase na een ramp te overleven. In een hulpbox zit bijvoorbeeld een noodhulptent waarin een hele familie kan verblijven, dekens, een set kookgerei, waterzuiveringssystemen of gereedschap om een huis te repareren of te herbouwen.

Voorzitter Jacqueline Schlangen zegt:

“De Rotary-leden hebben veel zin in deze ShelterBox-challenge, en ik hoop dat veel bezoekers van de Najaarsmarkt ook enthousiast worden en een donatie zullen geven. Rotarians dragen zelf ook bij. Zo helpen we samen onze medemens. Dat past ook heel goed bij de mooie servicegedachte die Rotary kenmerkt.”

Meer informatie over de ShelterBox is te vinden op www.shelterbox.nl.

0 Shares

ADVERTENTIE

BR6 WEERBERICHT


Opklaringen, wolken en kans op buien

De dag begint somber maar in de middag is er ook wat zon.

In de ochtend is er laaghangende bewolking waaruit wat regen valt. De matige wind is noordwest. De thermometer geeft 16°C aan.

In de middag wordt het droog en klaart het op. In de avond trekt de hemel dicht. De wind zit in de noordhoek. Het kwik loopt op naar 19°C.

In de nacht een mix van wolken en opklaringen bij een minimumtemperatuur van 13°C.

Zondag levert beter weer op. Wolken en zonnige perioden wisselen elkaar af. Omdat de wind uit het noorden waait wordt het niet warmer dan 18°C.

Foto: Leo Petersen Wolken

 

MEEST BEKEKEN