Gepubliceerd 21 februari 2022

Robin de Haan wint brons op NK indoor atletiek

• Robin de Haan (r) veroverde brons tijdens het NK junioren.

Tijdens de NK junioren indoor in Omnisport in Apeldoorn wist Sportclub Reeuwijk-atleet Robin de Haan de 3e plaats te veroveren op de 800 meter in de categorie voor jongens onder 18. Hij liep op zondag 20 februari 2022 een nieuw persoonlijk record van 1.57.02 tijdens de finale. Hij verbeterde hiermee zijn eigen clubrecord, dat hij op 5 februari al had aangescherpt tot 1.59.32. Bij het NK outdoor afgelopen zomer had hij zich ook geplaatst voor de finale op de 800 meter.

Tijdsnelste

Op zaterdag wist de HAVO-scholier zich te plaatsen voor de finale, maar dat was nog niet zo gemakkelijk. In een spectaculaire eindsprint trok hij aanvankelijk aan het kortste eind, want na bestudering van de finishfoto kwam de jury tot het oordeel dat Robin als tweede over de eindstreep kwam. Als eerste tijdsnelste kreeg hij alsnog een finaleplaats toegewezen.

3e plaats

Dat hij die terecht had bemachtigd bleek wel, toen hij tijdens de finale na het gedrang in de eerste bocht op de derde plaats kwam te lopen. De nummers één en twee wisselden voor hem nog van plaats, maar bleven buiten het bereik van Robin. De derde plaats kwam tijdens de hele race niet in gevaar.

Ook training bij ATR

Robin traint tegenwoordig niet alleen bij Sportclub Reeuwijk, maar daarnaast ook bij ATR (atletiek trainingscentrum Rotterdam) in de MILA groep (middellange afstand).  Daarnaast is hij assistent trainer van de A-pupillen bij de atletiek vereniging op sportpark De Groene Zoom in Reeuwijk.

Robin reageerde na de finale enthousiast “Ik kon van begin tot eind goed meekomen met de nummers 1 en 2 en het goed doortrekken tot en met de finish. Erg tevreden met mijn PR en het clubrecord dat ik opnieuw heb verbeterd.”

Wie weet staat hij op 19 maart 2022 aan de start van de 6 editie van de VOSPlan Reeuwijkse Plassenloop.

0 Shares

ADVERTENTIE

BR6 WEERBERICHT


Opklaringen, wolken en kans op buien

De dag begint somber maar in de middag is er ook wat zon.

In de ochtend is er laaghangende bewolking waaruit wat regen valt. De matige wind is noordwest. De thermometer geeft 16°C aan.

In de middag wordt het droog en klaart het op. In de avond trekt de hemel dicht. De wind zit in de noordhoek. Het kwik loopt op naar 19°C.

In de nacht een mix van wolken en opklaringen bij een minimumtemperatuur van 13°C.

Zondag levert beter weer op. Wolken en zonnige perioden wisselen elkaar af. Omdat de wind uit het noorden waait wordt het niet warmer dan 18°C.

Foto: Leo Petersen Wolken

 

MEEST BEKEKEN