Cyclus gaat samen met de gemeente Bodegraven-Reeuwijk onderzoeken wat de mogelijkheden zijn met betrekking tot het inzamelen van afval en bestrijden van gladheid. Afgelopen zomer is een nieuwe dienstverleningsovereenkomst (DVO) getekend die geldig is tot 2016. Voor de nieuwe DVO is de doelstelling om € 300.000 euro te besparen op de inzamelactiviteiten.
Door het restafval te verminderen, kan ook bespaard worden op de verwerkingskosten. Besparingen op verwerkingskosten komen ten goede aan de burgers door de afvalstoffenheffing te verlagen.
Volgens wethouder Goudbeek is de bedoeling dat ook in Reeuwijk een blauwe container wordt geïntroduceerd voor het inzamelen van oud papier. Het legen van de papiercontainers kan samen met vrijwilligers van verenigingen worden uitgevoerd. Cyclus stelt de wagen met chauffeur beschikbaar en leidt de vrijwilligers op. De opbrengst van het oud papier wordt gedeeld met de verenigingen die de vrijwilligers leveren.
Het plan is om in de kern Bodegraven voor 90% het restafval met ondergrondse containers in te zamelen en de overige 10% met een zijlader. De grijze bak zou gebruikt kunnen worden voor het verzamelen van plastic afval. Sinds in Bodegraven de oranje containers zijn verwijderd, staan er regelmatig zakken met plastic afval naast de glasbakken.
Met betrekking tot de gladheidbestrijding heeft er een evaluatie plaatsgevonden met Cyclus over de winter van 2010 – 2011. In Reeuwijk werd gestrooid door de firma Bunnik en in Bodegraven door Cyclus. Problemen tijdens de strenge winter ontstonden voornamelijk door de gebrekkige levering van strooizout, lange strooiroutes en het niet paraat hebben van sneeuwschuivers bij de afdeling groenvoorziening. Omdat het verkorten van strooiroutes meer geld kost, moet de raad daarover beslissen.

