Vandaag, donderdag 24 maart, was een heugelijke dag voor de ondernemers in het winkelcentrum Broekvelden aan de Vromade in Bodegraven. De vernieuwde openbare ruimte rondom het winkelcentrum is deze dag namelijk op feestelijk wijze in gebruik genomen. In de afgelopen periode heeft men de directe omgeving stevig onder handen genomen.
Afgelopen juni besloot de gemeente Bodegraven-Reeuwijk twee overeenkomsten te tekenen om gezamenlijk met meerdere partners aan de slag te gaan met het winkelcentrum. Men keek hierbij naar het winkelcentrum zelf én de omgeving hiervan. Er werden plannen gemaakt voor de lange termijn en de korte termijn.

Het eerste gedeelte is deze dag dus afgerond. Samen met de lokale ondernemers openden wethouders Gerrit van Eijk en Jan Leendert van den Heuvel de vernieuwde openbare ruimte. De meest in het oog springende veranderingen zijn te zien aan de noordzijde van het winkelcentrum. De blokkades bij de Cortenhoeve zijn weggehaald waardoor auto’s nu direct naar het winkelcentrum kunnen rijden. Ook zijn er extra parkeerplaatsen en zijn bomen en struiken geplant.
De tweede overeenkomst is gesloten met het oog op de lange termijn. Het is de bedoeling dat er meer duidelijkheid komt over hoe het gebied er over de langere periode uit moet komen te zien. Men heeft de handen ineen geslagen met Rialto Vastgoedontwikkeling en gaat een haalbaarheidsonderzoek uitvoeren en tevens een plan van aanpak maken. Men zal een presentatie houden zodra alle informatie beschikbaar is.
Door: Bob Plaizier

