Hij is een zeer gewaardeerd lid van Sportcentrum ReBo in Bodegraven. We hebben het over Jan Benschop oftewel ‘Ouwe Jan’ onder de insiders. Inmiddels 65 jaar maar nog volop actief in de kickbokssport. Dan wel niet meer als wedstrijdvechter, want ook bij hem laten de jaren zich gelden, maar draagt nog wel zijn steentje bij om de trainingen te ondersteunen. En als het aan hem ligt, gaat hij daarin nog jaren mee door.

Duizendpoot
Jan mag je gerust een duizendpoot noemen binnen de kickbokssport. In het verleden ontplooide hij verschillende activiteiten na zijn eigen carrière als vechter. Zo was hij later trainer, verzorger bij wedstrijden, spreker en scheidsrechter tijdens de kickboksgala’s. Dat was ook het geval tijdens het kickboksgala van ReBo in de Sporthoeve in 2016.

Respect
Wie met Jan in gesprek raakt, krijgt gelijk het gevoel dat ie met een blijgemoed en stevig in het leven staat. Voor hem staat respect hoog in het vaandel, wat ie ook graag deelt met de jeugd die zich aanmeldt voor de kickbokssport. Respect is ook iets wat kickboksers graag uitstralen naar buiten!

Interview:
Verslaggever André van Egdom zocht de veteraan op voor een gesprek over zijn ‘liefde voor het leven’: de kickbokssport.
• Bericht: André van Egdom