Gepubliceerd 4 februari 2021

Gemeenten verlengen overeenkomsten met zorgaanbieders

De gemeenten Bodegraven-Reeuwijk, Gouda, Krimpenerwaard, Waddinxveen en Zuidplas kopen de dienstverlening voor jeugd en maatschappelijke ondersteuning gezamenlijk in. Hiervoor hebben zij overeenkomsten afgesloten met zorgaanbieders. De colleges van de gemeenten hebben besloten om deze overeenkomsten tot en met 2024 voort te zetten. Zij kiezen hiermee voor de voordelen van een langere samenwerking met aanbieders. De eerste reden hiervoor is dat die vertrouwdheid prettig is voor de bestaande cliënten. Ook geeft dit meer mogelijkheden om te sturen op kosten. Binnen de bestaande overeenkomsten zal alles op alles worden gezet om verdere stijging van de kosten te voorkomen.

Passende zorg en ondersteuning

Ze concentreren zich de komende tijd op het sturen van kosten en kwaliteit binnen de huidige contracten. Dit doen ze onder andere door het verstevigen van de relaties met aanbieders. Ze gaan met hen heldere afspraken maken over de instroom en de duur van de zorgtrajecten. Ze willen op deze manier, samen met de aanbieders, een betaalbaar én passend zorg- en ondersteuningsaanbod bieden aan alle inwoners die dit nodig hebben.

Kosten

De verlenging betreft de overeenkomsten die de regio met aanbieders heeft afgesloten voor de begeleiding, jeugdhulp en jeugdzorgplus van haar inwoners. Het gaat hier om een totaalbedrag van ongeveer 65 miljoen euro.

0 Shares

ADVERTENTIE

BR6 WEERBERICHT


Opklaringen, wolken en kans op buien

De dag begint somber maar in de middag is er ook wat zon.

In de ochtend is er laaghangende bewolking waaruit wat regen valt. De matige wind is noordwest. De thermometer geeft 16°C aan.

In de middag wordt het droog en klaart het op. In de avond trekt de hemel dicht. De wind zit in de noordhoek. Het kwik loopt op naar 19°C.

In de nacht een mix van wolken en opklaringen bij een minimumtemperatuur van 13°C.

Zondag levert beter weer op. Wolken en zonnige perioden wisselen elkaar af. Omdat de wind uit het noorden waait wordt het niet warmer dan 18°C.

Foto: Leo Petersen Wolken

 

MEEST BEKEKEN