In de nacht van zaterdag op zondag brak in Gouda een woningbrand uit, die een dodelijk slachtoffer heeft geeist. Het vuur aan de Westerkade brak aan het einde van de nacht uit en mondde al snel uit in een flinke vlammenzee. De omliggende woningen moesten worden ontruimd. Brandweer en hulpdiensten kregen de situatie samen onder controle. Ook burgemeester Pieter Verhoeve was ter plaatse.
Op social media platform X (voorheen Twitter) sprak Verhoeve over een ‘aangrijpende situatie voor de getroffenen’. Drie mensen moesten worden overgebracht naar het ziekenhuis
Grote brand aan de Westerkade in Gouda. Een van de bewoners is overleden. Directe buren zijn ontruimd. De brandweer werkt goed samen met de hulpdiensten om de situatie onder controle te krijgen.
— Pieter Verhoeve (@PieterVerhoeve) October 1, 2023
Ben zelf ter plaatse om mee te leven. Voor de getroffenen zeer aangrijpend. pic.twitter.com/sqQPB4h2xG
Tekst Floortje van Gameren
Bron: X