De Rijnstreek werkte zich een slag in de rondte tegen UNO en dat betaalde zich uit in een fraaie zege. De Nieuwerbruggers versloegen de Hoofddorpers met 4-2. Gezien de stand op de ranglijst in 5A mag je dat best als stunt bestempelen.

Natuurgras
Het qua techniek minder gepolijste De Rijnstreek voelt zich als een vis in het water als het speelt op eigen natuurgras. En vooral bikkelen op een door de regen zwaar veld is de ploeg van Frans Schaap op het lijf geschreven. Tegen UNO was De Rijnstreek daar het meest bedreven in.
Balend
In de 1e helft kwam dat nog niet direct tot uiting. Hoewel De Rijnstreek via een prima ingeschoten vrije schop van Jack Sluijk als eerste het spel op de wagen bracht: 1-0. Nog vrij snel daarna had UNO de schade gerepareerd. En had gezien de stand op de ranglijst de orde weer enigszins hersteld: 1-1. Wat later verraste Ringo v.d. Berg met een subtiele lob Joep Braam. De UNO-goalie rende als een haas achter de bal aan. En werkte nog de bal – wel of niet over de doellijn – uit zijn doel. In ieder geval kon de goed leidende scheidsrechter Van Hamersveld het vanuit zijn positie niet waarnemen. Dus niet de 2-1, maar vervolgens wel de 1-2 die UNO op de valreep net voor rust erin prikte. Daarmee zocht De Rijnstreek toch nog balend de kleedkamer op: 1-2.

Inhaalrace
Werklust en strijd het levert samen weleens wat op. Met die middelen begon De Rijnstreek een inhaalrace voor nog een tastbaar resultaat. Dat werd flink aangemoedigd toen Lucas Burgraaf verrassend de stand op 2-2 bracht. En er zat nog meer in het vat, want in de 62e min. kon Kendrick de Vink z’n geluk niet op toen de routenier de 3-2 te pakken had. Bij de 4-2 van invaller Daan van Selm was het verzet bij UNO wel zo’n beetje gebroken. Van de opmerkelijke zege werd na de wedstrijd binnen De Rijnstreek-gelederen nog lang intens genoten, want het was toch wel een stunt om te winnen van de nummer 6 op de ranglijst.
RADIOVERSLAG:
● Bericht: André van Egdom