Tijdens een meet-up van mijnklimaatpartij hebben diverse mensen aangegeven dat ze zich willen inzetten voor het creëren van een hub voor elektrische deelauto’s in ieder dorp. Bovendien wordt aangemoedigd dat meer mensen in hun straat de auto gaan delen. Het voordeel van de deelauto is mnder kosten, minder parkeerdruk en beter voor het milieu.

Er wordt gewerkt aan een argumentenkaart die inzicht geeft in de voor- en nadelen van deelname aan de hub. Mede organisator Arthur van Dijk: “Ook als je al een elektrische auto hebt kan het interessant zijn om mee te doen, door die auto bijvoorbeeld in je straat of met je buren ter delen. Wij kunnen een standaard maken hoe dat te organiseren. Dat kan per huishouden ook enorm veel kosten besparen. Mensen realiseren zich vaak niet hoe duur het hebben van een eigen auto is”.
Bij de campagne zal ook gebruik gemaakt worden van netwerken die dicht tegen dit onderwerp aan zitten, zoals de energiecoaches of de VegaBoerderij. Voorzitter Bram Tack: “We zijn een burgerbeweging, dus willen dit vanuit de samenleving stimuleren. Dat houden we ook wel een aantal jaren vol om het doel te bereiken”. Van de gemeente wordt binnenkort wel bij de inspraak gevraagd om de laadpalen voor de hub’s te regelen.