Gepubliceerd 6 januari 2020

Nieuwjaarsboodschap: “Je oogst wat je zaait”

Het thema van de nieuwjaarstoespraak van burgemeester Christiaan van der Kamp was: “Je oogst wat je zaait”. De toespraak werd gehouden tijdens de nieuwjaarsreceptie die afgelopen maandag in de foyer van het Evertshuis werd georganiseerd. Volgens hem is er veel gezaaid in onze dorpen zodat in 2020 geoogst kan worden. Nieuwe kunstgrasvelden, een nieuw zwembad, vakantiespelen etc. In veel dorpen wordt gewerkt aan een visie op de toekomst. Alle maatschappelijke- culturele- en welzijnsorganisaties passeerden de revue en hij complimenteerde de vrijwilligers. Ook de ondernemers die investeren in hun winkels en inwoners die hun woningen verduurzamen kregen een compliment.

Ergernis over zwerfvuil

De burgemeester liet zijn ergernis blijken over zwerfvuil. Hij dankte op cynische toon de jongelui die na het chillen hun bierkratten achterlaten bij de Reeuwijkse plassen want die hebben hem 11.70 euro aan statiegeld opgeleverd.

Zorgen over ongelijke vermogensverdeling
Hij uitte ook zijn zorgen over de noden in ons land. Hij citeerde het statement voor democratie zoals cabaretier Claudia de Breij dat verwoordde tijdens de oudejaarsconference. “Een democratie is een regering van de meerderheid die rekening houdt met de noden en wensen van de minderheid met daarbij een vrije pers en onafhankelijke rechtstaat”.  Het heeft de burgemeester aan het denken gezet. Hij pleitte voor betaalbare woningen, investeringen in de publieke sector en een gelijkmatiger verdeling van vermogen.

Vuurwerkverbod

Ook de vuurwerktraditie werd aan de orde gesteld. In Bodegraven-Reeuwijk was het aantal vernielingen rond oud en nieuw beperkt, alleen Reeuwijk-Dorp viel uit de toon met 5.000 euro schade. Zijn wens is dat al het knalvuurwerk en vuurpijlen verboden worden. Er volgde applaus en boegeroep uit de zaal.

Ondernemers in het zonnetje
Jan Oostveen, voorzitter van het ondernemersplatform Bodegraven-Reeuwijk (OPBR) en de genomineerde ondernemers voor de ondernemersprijs Midden Holland, Renske en Klaas-Jan van Dam, werden naar voren gehaald.

De nieuwjaarsreceptie is door de gemeente en ondernemers gezamenlijk georganiseerd. Ook de samenwerking op andere gebieden is goed volgens Jan Oostveen. Hij waarschuwde voor het gebrek aan ruimte voor uitbreiding van ondernemingen omdat steeds meer industrieterreinen worden gebruikt voor woningbouw. Ook vroeg hij aandacht voor goede bereikbaarheid via openbaar vervoer en via de weg.

Burgemeester van der Kamp wil graag dat de Bodegraafse ondernemers met passie voor hun modezaak in de Prins Hendrikstraat, de ondernemersprijs over twee weken winnen. Er is volgens Klaas-Jan maar een winnaar en er zijn geen verliezers. Na deze positieve woorden werd een toost uitgebracht op 2020.

0 Shares

Geef een reactie

ADVERTENTIE

BR6 WEERBERICHT


Opklaringen, wolken en kans op buien

De dag begint somber maar in de middag is er ook wat zon.

In de ochtend is er laaghangende bewolking waaruit wat regen valt. De matige wind is noordwest. De thermometer geeft 16°C aan.

In de middag wordt het droog en klaart het op. In de avond trekt de hemel dicht. De wind zit in de noordhoek. Het kwik loopt op naar 19°C.

In de nacht een mix van wolken en opklaringen bij een minimumtemperatuur van 13°C.

Zondag levert beter weer op. Wolken en zonnige perioden wisselen elkaar af. Omdat de wind uit het noorden waait wordt het niet warmer dan 18°C.

Foto: Leo Petersen Wolken

 

MEEST BEKEKEN