Gepubliceerd 6 september 2010

Informatie voor burgers van Bodegraven-Reeuwijk over lastenverdeling na de fusie op website gemeente

Voor de inwoners van Reeuwijk en Bodegraven is het belangrijk te weten dat er voor 2011 een sluitende begroting is gemaakt, maar dat het meerjarenperspectief van de nieuwe gemeente vanaf 2012 onder druk staat.

Vanaf 2012 zijn stevige bezuinigingen op de bijdragen van het rijk te verwachten. Daarentegen heeft de fusie een forse kostendaling voor de ambtelijke organisatie tot gevolg. Het is echter ook duidelijk dat op termijn verdere ingrepen in de kosten noodzakelijk zijn.

Het maken van keuzen door de nieuwe gemeente Bodegraven-Reeuwijk is nodig. In de perspectiefnota is daarom inzichtelijk gemaakt wat de effecten de komende jaren zijn van plannen en projecten die door de huidige colleges zijn voorbereid.

Ook is het belangrijk te weten dat afgesproken is dat de lastendruk voor de inwoners van de nieuwe gemeente Bodegraven – Reeuwijk, ten gevolge van de fusie, gemiddeld niet mag leiden tot een stijging.

Om dit mogelijk te maken is een notitie voorbereid waarin de effecten van het gelijktrekken, oftewel harmoniseren, van belastingen is berekend. Uit deze notitie blijkt dat er behoorlijke verschillen bestaan tussen de belastingen van beide gemeenten, bijvoorbeeld wat betreft rioolbelasting en onroerend zaak belasting (OZB).

Op basis van de huidige cijfers en gemiddelde aannames zou harmonisatie van deze belastingen betekenen dat inwoners van Bodegraven een gemiddelde lastenstijging van circa 6% kunnen krijgen en er voor de inwoners van Reeuwijk een gemiddelde lastenverlaging van circa 9% in het verschiet zou liggen.

De colleges van de beide gemeenten hebben gezamenlijk uitgesproken dat een dergelijk effect niet gewenst is en gevraagd om een nadere analyse van de mogelijkheden om de komende jaren de gemeentelijke belastingen en tarieven op een betere manier te harmoniseren.

De perspectiefnota wordt op 6 oktober a.s. in de ReBo-commissie besproken. De voorstellen voor harmonisatie van tarieven en belastingen komen later aan de orde. Per 1 januari 2011 zijn er naast de reguliere jaarlijkse tariefsherzieningen vanwege de fusie geen tariefswijzigingen.

0 Shares

Geef een reactie

ADVERTENTIE

BR6 WEERBERICHT


Opklaringen, wolken en kans op buien

De dag begint somber maar in de middag is er ook wat zon.

In de ochtend is er laaghangende bewolking waaruit wat regen valt. De matige wind is noordwest. De thermometer geeft 16°C aan.

In de middag wordt het droog en klaart het op. In de avond trekt de hemel dicht. De wind zit in de noordhoek. Het kwik loopt op naar 19°C.

In de nacht een mix van wolken en opklaringen bij een minimumtemperatuur van 13°C.

Zondag levert beter weer op. Wolken en zonnige perioden wisselen elkaar af. Omdat de wind uit het noorden waait wordt het niet warmer dan 18°C.

Foto: Leo Petersen Wolken

 

MEEST BEKEKEN