Gepubliceerd 18 november 2022

Bijenproject Goudse Hout wint 1.000 euro

in Goudse Hout is een voucher van1.000 euro uitgereikt aan de vrijwilligers van Netwerk Achterwillens, die met deze bijdrage een nestelgelegenheid voor bijen hebben gecreëerd. Gerard Voskuilen ontving de voucher namens de vrijwilligers uit handen van Barbara van der Sar, expert natuur van het Prins Bernhard Cultuurfonds Zuid-Holland.

Netwerk Achterwillens heeft met de voucher een bodemnestelgelegenheid voor bijen gerealiseerd. Want bijen en hommels nestelen niet alleen boven de grond onder dakpannen of in bijenhotels, maar ook ìn de grond. Sterker nog, van de circa 360 Nederlandse bijensoorten nestelen er zo’n 250 in de grond. Voor de nestelgelegenheid zijn verschillende bodemsoorten gebruikt om verschillende bijensoorten een passende omgeving te bieden.

0 Shares

ADVERTENTIE

BR6 WEERBERICHT


Opklaringen, wolken en kans op buien

De dag begint somber maar in de middag is er ook wat zon.

In de ochtend is er laaghangende bewolking waaruit wat regen valt. De matige wind is noordwest. De thermometer geeft 16°C aan.

In de middag wordt het droog en klaart het op. In de avond trekt de hemel dicht. De wind zit in de noordhoek. Het kwik loopt op naar 19°C.

In de nacht een mix van wolken en opklaringen bij een minimumtemperatuur van 13°C.

Zondag levert beter weer op. Wolken en zonnige perioden wisselen elkaar af. Omdat de wind uit het noorden waait wordt het niet warmer dan 18°C.

Foto: Leo Petersen Wolken

 

MEEST BEKEKEN