Gepubliceerd 19 maart 2023

BBB in Zuid-Holland grootste partij met 13,7% van de stemmen

De voorlopige uitslagen van de Statenverkiezingen zijn bekendgemaakt. De grootste partij is BBB met 13.7% van de stemmen, gevolgd door de VVD met 13,1%. De stijgers t.o.v. 2019 zijn behalve BBB ook: GroenLinks, PvdA, JA21, SGP, Volt, BVNL, AWP en GOUD.

Klik hier om de lijst te raadplegen

De Kieskringen in Zuid-Holland zijn Dordrecht, Rotterdam, Den Haag en Leiden, zij maken maandag 20 maart om 10.00 uur de definitieve uitslagen bekend. Vervolgens maakt het Centraal Stembureau op vrijdag 24 maart om 12.00 de definitieve uitslag voor Provinciale Staten van Zuid-Holland bekend. Op 29 maart worden de gekozen Statenleden beëdigd, waaronder Heidi Looy uit Reeuwijk die als tweede staat op de kieslijst.

De verkennende gesprekken voor de formatie van een coalitie zijn op initiatief van BBB begonnen onder leiding van Fred Teeven (VVD). Teeven was staatssecretaris en Tweede Kamerlid.

0 Shares

ADVERTENTIE

BR6 WEERBERICHT


Opklaringen, wolken en kans op buien

De dag begint somber maar in de middag is er ook wat zon.

In de ochtend is er laaghangende bewolking waaruit wat regen valt. De matige wind is noordwest. De thermometer geeft 16°C aan.

In de middag wordt het droog en klaart het op. In de avond trekt de hemel dicht. De wind zit in de noordhoek. Het kwik loopt op naar 19°C.

In de nacht een mix van wolken en opklaringen bij een minimumtemperatuur van 13°C.

Zondag levert beter weer op. Wolken en zonnige perioden wisselen elkaar af. Omdat de wind uit het noorden waait wordt het niet warmer dan 18°C.

Foto: Leo Petersen Wolken

 

MEEST BEKEKEN