Niemand zit te wachten op verkeershinder maar binnenkort zal het onvermijdelijk zijn. Tussen 27 september en 7 oktober zullen er werkzaamheden worden verricht aan de A12 tussen knooppunt Oudenrijn en Nieuwerbrug in de richting van Den Haag. De weg gaat volledig dicht voor groot onderhoud.

Het asfalt tussen Woerden en Reeuwijk wordt volledig vervangen over een afstand van wel 4,5 kilometer. Momenteel verkeert het wegdek daar namelijk in een zeer slechte staat, wel komt er nu geluid reducerend asfalt. Minder herrie dus. Het is niet het enige werk want tussen knooppunt Oudenrijn en Woerden vinden er ook nog onderhoudswerkzaamheden plaats. Alle op- en afritten en verbindingswegen zijn op het traject ook nog eens afgesloten. Het zal voor veel vertragingen en omleidingen gaan zorgen. Volgens Rijkswaterstaat kan de extra reistijd oplopen tot een uur.
Door andere werkzaamheden is het niet mogelijk om in bijvoorbeeld de zomer de werkzaamheden uit te voeren. Het volledig afsluiten heeft echter wel enkele voordelen. Het zorgt er namelijk voor dat er relatief meer werk kan worden verricht en het is volgens Rijkswaterstaat ook duurzamer. Ook kan de veiligheid van wegwerker en weggebruiker beter gegarandeerd worden dan bij korte afsluitingen. Het blijft wel mogelijk om bij Nieuwerbrug de A12 op te gaan, er zijn dat wel minder rijstroken in gebruik.
Door: Bob Plaizier