Gepubliceerd 30 januari 2022

4 februari wandeling 1672 langs de Vlist

Watergids Marina organiseert vrijdag 4 februari een wandeling met als thema 1672 langs het kronkelende riviertje de Vlist. Dit maandelijkse waterwandelarrangement gaat door het inundatiegebied van de Oude Hollandse Waterlinie.

Het is een van de vele activiteiten in het kader van het herdenkingsjaar van deze linie. Onderweg gaan de wandelaars ook voorbij de tientallen monumentale boerderijen en door het prachtige en vogelrijke natuur-, recreatie- en waterbergingsgebied de Hooge Boezem.

Tijdens de wandeling is er een gelegenheid om een maaltijd te nuttigen bij Café de Vlist en op de Koeneschans is met een virtual reality app te zien hoe het er in 1672 uitzag. Verderop zijn bezoeken gepland aan melkvee- en kaasboerderij Van Eijk met winkel, de molen met de langste wieken van Nederland en het Gemaal in Haastrecht, dat 150 jaar bestaat.

@Jan Trouwborst
Winkel kaasboerderij

Trek je stoute schoenen aan

De 7 km lange wandeling heet 1672 en verwijst naar het Rampjaar, toen voor het eerst de Oude Hollandse Waterlinie werd toegepast. Laaggelegen land tot kniehoogte onder water zetten was toen, tot aan de komst van de vliegtuigen, hét wapen om binnenvallende legers tegen te kunnen houden. De Koeneschans was een strategische plek, vandaar dat de wandeling hier start. Onderweg vertelt Marina hoe dit inunderen in de praktijk ging en dankzij welke maatregelen we nu in dit lage polderland onder zeeniveau nog steeds kunnen blijven wonen, werken en vakantie houden.

Handig om te weten

Reserveren is noodzakelijk. De wandelaars verzamelen om 12.10 uur bij de bushalte in het centrum van Haastrecht. Het arrangement incl. lunch, versnaperingen en bezoeken duurt tot ongeveer 17 uur. Voor meer informatie en aanmelden: Lyanne de Laat,  T 06 3001 3037,  E ll.merla@planet.nlwww.gemaalhaastrecht.nl/arrangementen

0 Shares

ADVERTENTIE

BR6 WEERBERICHT


Opklaringen, wolken en kans op buien

De dag begint somber maar in de middag is er ook wat zon.

In de ochtend is er laaghangende bewolking waaruit wat regen valt. De matige wind is noordwest. De thermometer geeft 16°C aan.

In de middag wordt het droog en klaart het op. In de avond trekt de hemel dicht. De wind zit in de noordhoek. Het kwik loopt op naar 19°C.

In de nacht een mix van wolken en opklaringen bij een minimumtemperatuur van 13°C.

Zondag levert beter weer op. Wolken en zonnige perioden wisselen elkaar af. Omdat de wind uit het noorden waait wordt het niet warmer dan 18°C.

Foto: Leo Petersen Wolken

 

MEEST BEKEKEN